Choď na obsah Choď na menu
 


Kde sa nakrúca

18. 7. 2008

Kde sa nakrúca

Seriál sa natáča v Štúdiách Universal (Universal Studios), konkrétne v časti nazývanej "backlot." Tu sa nachádza veľké množstvo exteriérov, ktoré sa objavili v mnohých filmoch a seriáloch. Ulice tu nájdete skutočne rôzne: mexickú, európsku, dokonca new-yorskú(hádajte, kde sa asi natáčali niektoré scény Bruca Všemohúceho ;-) Nesmú chýbať staré westernové mestečká, námestie s justičnými palácmi, jazerá, rôzne ladené domy(napríklad ten, v ktorom býval Garfield), či ulica, ktorá má pripomínať klasické americké predmestie - nazývaná Colonial Street, no budete ju skôr poznať ako Wisteria Lane.

Colonial Street je skutočne ulica, ktorá si toho mnoho pamätá. Jej história začína v roku 1946, kedy bolo postavených zopár domov pre film So Goes My Love. Obrázok
Tie však potom dali do skladu, kde boli až do roku 1950, kedy ich postavili spolu s ďaľšími novými do severného rohu backlot-u a pokrstili ako Colonial Street po Colonial Mansion, čo bol prvý dom na ulici. V roku 1981 bola ulica presťahovaná na druhú stranu backlotu a niektoré jej domy sa stali súčasťou Industrial Street, ktorá je teraz známa ako Elm Street. Neskôr pre natáčanie komédie The Burbs prešli niektoré domy remodelingom a celkovými zmenami vzhľadu. Po roku 2004 sa Colonial Street radikálne zmenila na Wisteria Lane. Vzhľadom na obrovský úspech Zúfalych manželiek prešiel celý set premaľovaním a potrebnými opravami. Colonial Mansion je teraz preč, Munsters House je omnoho menej strašideľný a na Circle Drive(kruhovom objazde na konci) pribudli nové domy.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.